Denník N

Nedeľná nekázeň: Neobrniť sa pancierom floskúl o posmrtnom živote

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Píšem Vám tento list do jesenného temna, aby ste neplakali do tichej noci pre mňa. Odchod je plachý vták, zľaknutý z vlnobitia, odchod je stretnutie na druhom konci žitia, odchod je iba dážď. Napadá nepoznane do srdca, do srdca a poviete len: Pane! Ďakujem za lásku. Mal som jej príliš mnoho. Človek je pre všetkých a nie je pre nikoho.“

1. novembra zverejnili médiá informáciu, že Milan Lasica naspieval krátko pred smrťou nový album. Videoklip k skladbe List od vetra na uvedený text Miroslava Válka je veľmi emotívny, zachytáva autentické reakcie herečiek a hercov na Lasicov list na rozlúčku. Výber básne a celé dielo dáva vytušiť, že sa s témou smrti konfrontoval, premýšľal o nej, a pri počúvaní piesne to následne robia aj tisíce ďalších ľudí pri monitoroch a displejoch.

O smrti – aj o svojej smrti – uvažuje občas každý. Zdá sa však, že to robíme akosi potichu, v ústraní, opatrne a bojazlivo.

Rozpačitosť v tejto téme je zrejmá už pri kontakte s umierajúcimi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nedeľná nekázeň

Komentáre

Teraz najčítanejšie