Denník N

Týždňový newsfilter: Takto nevyzerá prevzatie moci, ale príprava na dobytie štátu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Smer a Hlas splynuli v ťažení za pomstou v jedno. 2. Danko sa hnevá, ale dôležitejší bude Taraba. 3. Opozícia sa zatiaľ iba hľadá.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Smer a Hlas splynuli v ťažení za pomstou v jedno

Robert Fico má za sebou prvý kompletný týždeň vo funkcii štvornásobného premiéra. Jeho nová vláda nevysiela výhradne zlé signály. Dobrou správou sú niektoré nominácie štátnych tajomníkov, špeciálne na ministerstve financií.

Lenže hlavné posolstvo je v inom – niet pochýb, že sledujeme prípravu na totálne ovládnutie všetkého, čo má alebo môže mať čokoľvek spoločné s vyšetrovaním káuz Smeru.

Ak sa niekto nádejal, že Peter Pellegrini to bude brzdiť, tak najšpinavšiu prácu robí jeho minister Matúš Šutaj Eštok a samotný predseda Hlasu mlčky schvaľuje všetko, čo sa deje. Smer a Hlas tak de facto splynuli v jedno.

Pellegrini Ficovi jeho ťaženie za pomstou politicky náramne uľahčil. Tým, že sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Branislav Zurian

Ficova vláda

KDH

Matúš Šutaj Eštok

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Robert Fico

SNS

Tomáš Taraba

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie