Denník N

Športový newsfilter: Vypočujte si, prečo Slafkovského draftovali, a neprekvapí vás, ako zahral pod tlakom

Tréner Montrealu Martin St. Louis miluje zápasy v Bell Centre. Foto - TASR/AP
Tréner Montrealu Martin St. Louis miluje zápasy v Bell Centre. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate:

  • o Slafkovského „X-faktore”;
  • o tom, že IIHF ráta na olympiáde aj s Rusmi;
  • o tom, či si Lionel Messi zaslúžil Zlatú loptu;
  • o pôsobení Slovákov na MS v malom futbale;
  • o dianí v tíme Petry Vlhovej.

Víťazom týždňa je Martin Pospíšil, porazeným WTA.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Štefan Bugan, druhého Michal Červený, tretieho Ondrej Lauko, štvrtého Pavol Kliment a piateho Jana Sedláková.


1. Slafkovského „X-faktor”

Juraj Slafkovský v noci zo soboty na nedeľu reálne hral o to, či ho pošlú na farmu alebo zostane v NHL.

Možno by na farmu nestačil zlý nedeľný výkon, ale ešte dva-tri nevydarené zápasy a je pravdepodobné, že by skončil v Lavale. Aj kanadskí novinári mali zákulisné informácie, že vo vedení Montrealu o tom začali uvažovať.

Slafkovský čelil veľkej kritike. „Po troch zlých zápasoch jeho hru verejne pitvali ako žabu v deviatom ročníku na biológii,“ napísal novinár Eric Engels zo Sportsnetu.

Tréner Martin St. Louis sa v tejto situácii rozhodol dať mu šancu v prvom útoku s Coleom Caufieldom a Nickom Suzukim. Vo svojom 50. zápase v NHL s nimi hral prvý raz.

Bola to situácia: Tu a teraz ukáž, že máš na to, aby si hral s najlepšími. Ak to neukážeš, ešte na to nemáš a čaká ťa farma.

Na hraní na farme nie je nič zlé, ale Slafkovský je typ hráča, ktorý by to považoval za zlyhanie. Vlani sa vyjadril, že farma je jediné miesto, na ktoré nikdy nechce ísť.

Slafkovský pod tlakom strelil gól, predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov a Engels ho označil za najlepšieho hráča Montrealu v zápase proti St. Louis.

Od draftu sa vedú debaty, či v Montreale neurobili chybu, keď nedraftovali radšej Shana Wrighta alebo najnovšie Logana Cooleyho.

Lenže v Montreale presne vedeli, čo robia. Stačí si vypočuť dvojminútovú reč hlavného skauta Montrealu Nicka Bobrova o Slafkovskom zo stretnutia, na ktorom sa rozhodovali, koho si na drafte vyberú.

„Má takú osobnosť, že chce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

NHL Draft

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie