Denník N

Verstappen po ďalšom víťazstve: Prosím si normálny pretekársky víkend, tento formát sa mi nepáči

Max Verstappen. Foto - TASR/AP
Max Verstappen. Foto – TASR/AP

VC Sao Paula vyhral Max Verstappen pred Landom Norrisom a Fernandom Alonsom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Veľká cena Sao Paula patrí pravidelne medzi najrušnejšie podujatia. Môže za to charakter okruhu, ktorý priam vyzýva na súboje na hrane.

V nedeľu to však v porovnaní s minulými pretekmi na Interlagose bolo výrazne diétnejšie. Najdramatickejšie momenty sa udiali ešte v zahrievacom kole, bezprostredne po štarte a napokon v niekoľkých posledných kolách.

Máme za sebou posledný víkend so šprintovým formátom, ktorý čelí pokračujúcej kritike i otáznikom súvisiacim s možnými zmenami. Navyše počas uplynulých dní boli spochybnené výsledky nedávnej Veľkej ceny USA, pretože tím Haas požaduje dodatočné prešetrenie porušenia traťových limitov, čo je ďalšia „veľmi obľúbená“ téma týchto mesiacov.

Maxa Verstappena nevyrušila náhla zmena počasia počas kvalifikácie ani červené vlajky na začiatku nedeľných pretekov.

V tomto texte sa dozviete:

  • čo sa môže stať s formátom šprintu;
  • prečo si za to Verstappen zaslúži uznanie;
  • prečo sa Alonso a Pérez objímali;
  • o akej mizernej veci hovorili v Mercedese.

Najviac kritiky od najúspešnejšieho

Max Verstappen šprinty nemôže vystáť, pritom vyhral štyri z tohtoročných šiestich, posledné prvenstvo vybojoval v sobotu v Sao Paule. Napriek tomu sa po sobotných pretekoch nezdržal a opätovne vyjadril svoj nesúhlas so zavedením tohto formátu.

V poslednom čase sa naozaj vehementne debatuje o tom, či je šprint pre F1 prínosom. Dookola počúvame o rôznych navrhovaných zmenách, pritom už od tejto sezóny sledujeme upravený formát, ktorý šprint a hlavné preteky od seba úplne oddeľuje. Stále je to však podľa mnohých málo. Niekto navrhuje obrátenie prvej desiatky štartového roštu v šprinte, iný hovorí o celkovej zmene formátu a inom rozdelení jednotlivých častí počas piatka až nedele.

Verstappena sa po šprinte opýtali novinári, ktorú z doposiaľ počutých možností preferuje. Jeho odpoveď bola, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie