Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Mal zmeniť budúcnosť Európy. Dominik Feri sa smial ženám, ktorým zničil život

Dominik Feri na súde. Foto - Deník N/Ludvík Hradilek
Dominik Feri na súde. Foto – Deník N/Ludvík Hradilek

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v téme týždňa píšem o tom, ako sa bývalému českému poslancovi Dominikovi Ferimu darilo skrývať, ako nechutne sa správa k ženám, obsahom tipu na seriál je zase miniséria o psychoterapeutke, ktorá nevidela, že jej manžel vykazuje známky narušenej násilníckej osobnosti. Reálny prípad aj vymyslený príbeh ukazujú, ako sa necháme oklamať a nechceme veriť, že niečí vonkajší obraz môže byť taký odlišný od jeho konania.

Prečítať si môžete aj o izraelskej poslankyni, ktorá úplne otvorene a zámerne ukazuje svoje najhoršie stránky, a aj o tom, ako wellness priemysel zavádza ženy.


Téma týždňa: pýcha a pád Dominika Feriho 

Bývalého historicky najmladšieho českého poslanca Dominika Feriho minulý týždeň súd zatiaľ neprávoplatne (Feri sa na mieste odvolal) odsúdil na tri roky nepodmienečne za dve znásilnenia a jeden pokus o znásilnenie. Ako pripomenula sudkyňa, išlo o skôr nižší trest, Feri mohol dostať o pár rokov viac, lebo jedna z poškodených žien mala v čase útoku len 17 rokov.

Feri sa stal poslancom vo veku 21 rokov, valcoval

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Izraelsko-palestínsky konflikt

Pod slnkom Jany Shemesh

Sexuálne zneužívanie

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie