Denník N

Žiadne Poľsko ani USA. Francúzsko chce ako prvé na svete dať právo na potrat do ústavy

Aktivistky za práva žien počas parížskej demonštrácie 8. marca. Foto - TASR/AP
Aktivistky za práva žien počas parížskej demonštrácie 8. marca. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Keď som uvidela výsledok, skolabovala som. Hneď som zavolala kamarátkam a potom mame,“ povedala pre denník Le Monde 23-ročná Francúzka, ktorá vystupuje pod menom Jeanne. Nehovorí sa jej o tom ľahkom, pretože ako študentka posledného ročníka vysokej školy zostala tehotná.

„Vôbec nie som pripravená na tehotenstvo,“ opakuje. „Nie som vôbec pripravená milovať dieťa, dokonca si nie som istá, či chcem byť raz matkou.“

Jeanne medzitým absolvovala návštevu kliniky, krvné testy, ultrazvuk, dohodla si stretnutie s lekárom, rozprávala sa s poradkyňou v oblasti interrupcie, ktorá jej vysvetlila, aké sú ďalšie postupy dobrovoľného ukončenie tehotenstva.

„Urobím

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Svet

Teraz najčítanejšie