Denník N

Ako nás tarabovci ťahajú do svojho džihádu

Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto N - Tomáš Benedikovič
Štefan Kuffa a Tomáš Taraba. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kňaz Marián Kuffa na návšteve u budúceho ministra športu Jána Krišandu, ktorý kvôli pozdvihnutiu tohto rezortu prosí aj o Božie požehnanie, či Štefan Kuffa ako tajomník rezortu kultúry, ktorého najväčšou misiou je zastavovanie údajnej „genderovej ideológie“ na všetkých školách. A to sme len na začiatku.

Tomáš Taraba, nový minister životného prostredia, sa už pre Postoj vyjadril, že veci ako usmernenie o zmene pohlavia či medicínsky štandardný postup pre prístup k transsexualite musia byť podľa neho urýchlene zrušené a bodka. Načo diskutovať s odborníkmi? Načo sa vôbec zaoberať ľuďmi, pre ktorých sú to životne kľúčové záležitosti? SNS si za svoj cieľ vytýčila urobiť zo Slovenska o štyri roky konzervatívnejšiu krajinu, pretože podľa slov jej ideologických hovorcov si ich generácia nechala „ukradnúť naše deti slniečkarmi, liberálmi a progresívcami“. Teraz je podľa nich treba započať protiofenzívu, ktorá by tento trend zvrátila.

Časť tejto agendy takzvaných prokresťanských národných síl, ktoré sa združili na kandidátke Dankovej SNS, vychádza zo zdieľaného pocitu ultrakonzervatívnych európskych hnutí, ktoré sú sklamané ústupom cirkvi z jej pozícií naprieč starým kontinentom. Ľudia ako Taraba, Kuffa, Huliak a ďalší si zrejme uvedomujú, že katolícka cirkev už svoj boj o dejinný zásah do vývoja, aspoň v strednej Európe, prehrala.

Cítili to počas pandémie, keď aj konzervatívne portály vyčítali biskupom, že sa až príliš ľahko

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

SNS

Komentáre

Teraz najčítanejšie