Denník N

Fico najprv pozdravil generálov, až potom vlastných. Nová moc pristupuje k armáde inak než k polícii

Fico v pondelok s vojenskými poctami zavítal na ministerstvo obrany. Foto - TASR
Fico v pondelok s vojenskými poctami zavítal na ministerstvo obrany. Foto – TASR

Kým ministerstvo obrany Robert Kaliňák obsadil mladými funkcionármi Smeru aj ľuďmi, ktorí vedia veľa o jeho minulosti, velenie armády nateraz zostáva v pôvodnom zložení.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Premiér Robert Fico urobil v pondelok počas návštevy ministerstva obrany gesto, ktoré uniklo pozornosti novinárov, no vysokopostavení dôstojníci si ho všimli. Keď vojenská kapela dohrala hymnu a čestná stráž odpochodovala z nádvoria, premiér sa mierne odchýlil od oficiálneho scenára.

Pracovníčka protokolu mu ukázala, aby šiel ako prvých pozdraviť nových vedúcich funkcionárov ministerstva. Minister obrany Robert Kaliňák aj vykročil smerom k politickým nominantom svojej strany, Fico ho však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovenská armáda

Slovensko

Teraz najčítanejšie