Denník N

Bratislavská MHD opäť predĺžila intervaly medzi spojmi. Magistrát aj dopravný podnik vinia dôchodkovú novelu

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Dopravný podnik Bratislavy a magistrát vopred nevysvetlili zmeny v cestovnom poriadku MHD.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Občianske združenie imhd.sk v pondelok zverejnilo text Zhoršovanie bratislavskej MHD v tichosti pokračuje. Reagovalo tak na to, že Dopravný podnik Bratislavy (DPB) od 4. novembra upravil cestovné poriadky ôsmich autobusových liniek: 31, 57, 59, 61, 63, 66, 78 a 192. Na každej linke sa predĺžili intervaly medzi spojmi, pričom linka 192 už vôbec nejazdí mimo dopravnej špičky.

Mesto pritom dlhodobo verejnú dopravu označuje za dôležitú.

Dopravný podnik a mesto vopred širšiu verejnosť a médiá neinformovali o zmenách. Hovorca magistrátu Peter Bubla hovorí, že pri linkách, kde došlo k zásadnejšej zmene, informovali cestujúcich o novom grafikone priamo na zastávkach. Zmeny sú podľa magistrátu dočasné a spôsobené objektívnymi okolnosťami, s ktorými zápasia samosprávy po celom Slovensku.

„Najnovšie úpravy grafikonu odrážajú celoslovenský problém s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Doprava v Bratislave

Slovensko

Teraz najčítanejšie