Denník N

Newsfilter: Šok a hrôza podľa ministra Šutaja Eštoka (a inšpektora Zuriana)

1. Ak môžu policajtov prenasledovať za toto, môžu ich prenasledovať za čokoľvek. 2. Erik Tomáš chce naraz zrušiť Krajniakov bonus aj ublížiť mimovládkam. 3. Aj Fico bude svietiť americkým jadrom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Ak môžu policajtov prenasledovať za toto, môžu ich prenasledovať za čokoľvek

Šok a hrôza je označenie americkej vojenskej stratégie. Jej pointou je, že armáda jedným masívnym útokom zasadí nepriateľovi rýchly a rozhodujúci úder, ktorý v jeho radoch vyvolá paniku a pripraví ho o vôľu klásť odpor.

To, čo sa deje v slovenskej polícii od nástupu nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka, pripomína aplikáciu tejto doktríny do tunajšej praxe. Aj v našom prípade sa zdá, že výsledkom má byť bleskové zastrašenie policajtov a ich podvolenie sa vôli vládnucej garnitúry. V konečnom dôsledku je cieľom totálne ovládnutie Policajného zboru v podstate bez „boja“, lebo sa naň pre rýchly priebeh udalostí nik nezmôže.

A neplatí argument, že aj tí predtým dokázali prestreliť (napríklad spôsob, akým prebehla razia v Pente), pretože títo noví stihli za dva týždne – približne – toľko ako ich predchodcovia za dva roky. Nehovoriac o závažnosti skutkov jedných a druhých.

S Chylom na zajace. Najnovší príklad prinieslo pondelkové ráno, keď funkcionárovi policajnej inšpekcie Ladislavovi Kotekovi prehradili so zapnutými majákmi cestu jeho kolegovia. Keďže nimi boli podľa advokáta Petra Kubinu členovia tímu Oblúk, ktorí pracovali na čurillovcoch z NAKA a prítomný bol aj prokurátor Juraj Chylo, ktorý sa najviac zo všetkého prejavil rovnakou činnosťou, okamžite to smrdelo.

Ešte viac, keď sa ukázalo, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Branislav Zurian

Denisa Saková

Dôchodky a dôchodkový vek

Erik Tomáš

Ficova vláda

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie