Denník N

Prezidentský kandidát Korčok: Neviem si predstaviť Gašpara v čele SIS

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Preberanie moci nie je veľmi estetické, vraví v rozhovore bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý už má dostatok podpisov na prezidentskú kandidatúru.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ivan Korčok (59) bol ministrom zahraničných vecí vo vládach Igora Matoviča a Eduarda Hegera, veľvyslancom v USA a štátnym tajomníkom v čase vlády Roberta Fica aj Mikuláša Dzurindu.

Budúci rok chce kandidovať za prezidenta. V rozhovore hovorí:

  • ako bude vyzerať jeho kampaň v nasledujúcich týždňoch;
  • čo hovorí na výsledok volieb a prvé kroky novej vlády;
  • či by pri menovaní ministrov postupoval inak ako Zuzana Čaputová;
  • ako hodnotí výber Juraja Blanára za ministra zahraničných vecí;
  • aj či očakáva, že jeho súperom bude Peter Pellegrini.

Keď vidíte to, ako od prvých dní vo vláde postupuje Robert Fico a jeho nominanti – chce sa vám vôbec kandidovať za prezidenta?

Ja som ohlásil kandidatúru včas pred parlamentnými voľbami, moja motivácia spočíva v prezidentskom úrade. Neorientoval som svoje rozhodnutie podľa toho, ako dopadnú parlamentné voľby, preto som ho aj urobil pred nimi. Čiže, chce sa mi kandidovať.

No vidíte maniere a spôsoby, ktoré si vláda osvojila a ktoré nebudú vždy vyberané. Navyše vieme, ako Robert Fico pracoval s prezidentskými kandidátmi aj prezidentmi v minulosti. Nemáte normálne ľudské obavy z atakov a útokov?

Zo stretnutí po Slovensku pri zbere podpisov cítim, že je dopyt aj po iných spôsoboch. Ja budem ponúkať slovenským občanom moje spôsoby, moje maniere a moju predstavu o politike a komunikácii. Je dobré, aby bola aj takáto ponuka na trhu.

Premýšľate nad tým, čo na vás predseda Smeru vytiahne? Či si vystačí s doterajšími tvrdeniami o temných silách zo zahraničia, ktoré sa rozhodli, že Zuzana Čaputová by už nevyhrala, a tak si zvolili vás, alebo či príde niečo ďalšie?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Ivan Korčok

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie