Denník N

Ráno s NHL: Slafkovský v prvom útoku? Tréner sa poučil z minulej sezóny, vravia Tehlár a Bugan (+ video)

Pavel Tehlár a Štefan Bugan. Foto N - Peter Kováč
Pavel Tehlár a Štefan Bugan. Foto N – Peter Kováč

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Juraj Slafkovský odohral posledné dva zápasy v prvom útoku Montrealu a zdá sa, že aj tréner Martin St. Louis pochopil, ako čo najlepšie pracovať so svojou kritizovanou draftovou jednotkou. Zvlášť v tíme, ktorému sa herne nedarí a ktorý bude zrejme prehrávať veľa zápasov.

„Ak tréner dodrží to, čo predtým, je pravdepodobné, že Slafkovského nechá v prvom útoku,” hovorí reportér Denníka N Štefan Bugan. Ak by sa v ňom udržal a hral dobre, debaty o preradení na farmu by na istý čas opadli.

Podľa Pavla Tehlára z podcastu Off the Ice prichádza do úvahy ešte jedna cesta, ktorú teraz skúša Anaheim s Leom Carlssonom, trojkou tohtoročného draftu.

Dočítate sa:

  • ako sa poučil tréner Montrealu;
  • ako pracuje Anaheim s Carlssonom;
  • či má zmysel poslať Slafkovského na juniorské MS;
  • na čo si musí dať v NHL pozor Martin Pospíšil;
  • v akej situácii je Tatar v Colorade.

Obranca Martin Fehérváry zaznamenal svoj prvý bod v tejto sezóne NHL pri prehre jeho Washingtonu s Floridou 3:4 po predĺžení.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Slafkovský hral proti St. Louis Blues prvý raz v elitnom útoku s Nickom Suzukim a Colom Caufieldom. Hovorí sa už menej o jeho preradení na farmu?

Bugan: Spomeňme si, že ešte pred minuloročným draftom Slafkovský vzbudil rozruch vyhlásením: „Počul som, že Nick Suzuki a Cole Caufield k sebe zháňajú krídlo.“ Za hotovú vec sa pritom považovalo, že si Montreal vyberie z prvého miesta Shana Wrighta, ktorý nakoniec skončil na drafte ako štvorka.

Aj preto sa už v minulej sezóne čakalo, či ich tréner Martin St. Louis k sebe zaradí do spoločnej formácie. Urobil to však len v jednom prípravnom zápase, skúsil to až teraz a Slafkovský ožil. Hral uvoľnenejšie a paradoxne dal gól v presilovke, keď s nimi nehral. Eric Engels zo Sportsnetu dokonca povedal, že bol najlepším hráčom zápasu.

Prečo to tréner neskúsil skôr?

Bugan: Ani on asi nečakal, že to dopadne tak dobre. Na druhej strane sa môže stať, že v ďalších zápasoch znova nastúpi v prvej formácii a nebude hrať tak dobre. Nejde však len o Slafkovského; hlavný dôvod zrejme je, že Caufield je defenzívne horší hráč, preto je na mieste obava, či takýto útok nebude zaostávať smerom dozadu.

Slafkovskému pomohlo v postupe do prvej formácie práve to, že sa oproti minulej sezóne zlepšil v bránení a tréner sa až tak neobával vyskúšať spomínaný útok. Ak Slafkovský zostane v elitnej formácii, prvá veľká skúška pre jeho útok príde až teraz proti silnejším súperom. Ich formácia môže v defenzíve výrazne zaostávať.

Tehlár: Montreal po drafte symbolicky položil v šatni Slafkovského veci k Suzukiho a Caufieldovým; už vtedy akoby chceli naznačiť, že toto je naše trio hráčov, na ktorých budeme stavať.

Myslím, že tréner chcel Slafkovskému dodať trochu viac sebavedomia a ukázať mu, že napriek nie ideálnym výkonom mu dôveruje v elitnom útoku. To je zároveň skúška aj pre trénera, či sa chytí v prvej formácii alebo sa bude znova uvažovať nad farmou, pretože už vyčerpajú viac-menej všetky možnosti v rámci zostavy.

Na to, aby mohla táto formácia úspešne a dlhodobo hrať, sa musí každý jeden z nich v obrane zlepšiť. Dnešný hokej v NHL funguje naozaj tak, že piati hráči hrajú dobre vo všetkých troch pásmach.

Je šanca, že Slafkovský odohrá viac zápasov v prvom útoku?

Bugan: Tréner sa poučil z minulej sezóny. Sám priznal, že Slafkovského možno až

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

NHL Draft

Ráno s NHL

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie