Denník N

Newsfilter: Premiér Fico ďakuje prezidentke Čaputovej za pomoc

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1 Na balík pomoci Ukrajine sa treba pýtať prezidentky. 2. Pellegrini sa už rozcvičuje na Korčoka. 3. Pozor, Fico sa chystá plniť sľuby.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Na balík pomoci Ukrajine sa treba pýtať prezidentky

Vláda Roberta Fica neschválila 14. balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu, ktorý pripravila ešte Ódorova úradnícka vláda. Návrh pomoci za vyše 40 miliónov eur pozostával z munície do tankov či mínometov a rakiet pre protivzdušnú obranu.

Na rokovanie ho predložil minister obrany Robert Kaliňák len pár hodín po tom, ako sa stretol s britským veľvyslancom Nigelom Bakerom, ktorý ho chválil za to, že „potvrdil slovenské záväzky voči NATO a Ukrajine“.

Rozhodnutie vlády nie je v záujme Slovenska, ktoré susedí s Ukrajinou, neprispieva k dobrým susedským vzťahom a radí nás k chytráckemu Orbánovmu režimu v Maďarsku, ale nie je ani prekvapením.

Fico a spol. o tom rozprávali celú predvolebnú kampaň, bolo by čudné, ak by konali inak. Ak je tu niečo nepochopiteľné, je to postoj prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá im toto divadlo uľahčila.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Vojna na Ukrajine

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie