Denník N

Ráno s NHL: Bitkám sa musím vyhýbať, mal som päť otrasov mozgu, hovorí Pospíšil (+ 10 postrehov po Slafkovského zápase)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

dvaja slovenskí hokejisti v zostave jedného tímu NHL hrali naposledy 19. apríla 2022: pri prehre na ľade Vancouveru 2:6 nastúpili v drese Dallasu obranca Andrej Sekera a útočník Marián Studenič.

Po poldruha roku máme znova dvoch hráčov v jednom mužstve v najlepšej lige sveta: Calgary v utorok 8. novembra 2023 zdolalo Nashville 4:2 aj s prispením krídelníka tretieho útoku Martina Pospíšila a centra štvrtej formácie Adama Ružičku.

Kým Ružička debutoval v prvom tíme Flames už 17. mája 2021, Pospíšil sa prvého zápasu v NHL dočkal minulú sobotu. Proti Seattlu hneď z prvej strely na bránku dosiahol svoj premiérový gól a veľmi dobrý výkon potvrdil aj v utorok proti Nashvillu. Mužstvo po šesťzápasovej sérii prehier oba tieto duely vyhralo.

Pospíšil sa mohol v NHL presadiť už dávno nebyť viacerých vážnych zranení vrátane otrasov mozgu. „Trápilo ma zdravie, veď za štyri roky v AHL som neodohral ani jednu celú sezónu,” vraví v rozhovore.

Pospíšil hovorí aj o tom:

  • že po otrasoch mozgu musí byť na ľade rozumnejší;
  • prečo sa nevzdal a neodišiel do Európy;
  • ako by si s Ružičkom podelili miesta v jednom útoku;
  • čo by chcel zlepšiť;
  • čím si v Montreale prechádza Juraj Slafkovský.

Hviezdou nočných zápasov bol Connor Bedard, ktorý strelil dva góly a pridal dve asistencie. Juraj Slafkovský nastúpil v novom útoku a nebodoval pri výhre Montrealu nad Detroitom 3:2 po predĺžení. Jeho výkonu sa podrobne venujeme formou 10 postrehov po zápase.

V noci hrali aj Erik Černák (Tampa) a Tomáš Tatar (Colorado), ani jeden z nich nebodoval.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Máte za sebou prvé dva zápasy za Calgary. Prežívate v týchto dňoch najkrajšie obdobie v živote?

Určite najšťastnejšie. Sen sa v mojom prípade stal skutočnosťou, lebo zahrať si v NHL bol môj sen. Veľmi si vážim každý jeden deň a zápas.

Mali ste indície, že by to práve v tejto sezóne, vašej piatej medzi mužmi v zámorí, mohlo vyjsť?

Ja som vždy vedel, že na to mám. Trápilo ma však zdravie, veď za štyri roky v AHL som neodohral ani jednu celú sezónu. Mal som za ten čas sedem zranení, päťkrát otras mozgu, trápilo ma rameno aj koleno. Stále som však veril, že skôr či neskôr tá šanca príde. Absolvoval som skvelú letnú prípravu, kemp aj úvod v AHL. A šanca konečne prišla.

Mnohí hráči by sa za ten čas už vzdali a odišli niekam do Európy. Čo vám pomohlo?

Bola to predsa moja túžba. Vedel, som, že pokiaľ budem zdravý, tak šanca príde. Nebolo to vždy ľahké ani to neprišlo zo dňa na deň, veď som sa dočkal až na začiatku piatej sezóny. Dovtedy som napriek zdravotným problémom tvrdo pracoval, aby som sa dostal tam, kde som teraz. Priznávam, že keby mi niekto pred štyrmi rokmi povedal, ako dlho budem čakať na šancu, bol by som veľmi nešťastný.

Ako máte nastavenú hlavu v súvislosti s piatimi prekonanými otrasmi mozgu? Musíte byť opatrnejší?

Je o mne známe, že mám rád fyzickú hru, týmto štýlom sa stále snažím prezentovať, takže toto u mňa nezmizne. Musím sa však vyhýbať bitkám

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

NHL Draft

Ráno s NHL

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie