Denník N

Šéfka klubu KDH Holečková: Záborská občas polarizovala, chcela by som to robiť inak

Martina Holečková. Foto N - Tomáš Benedikovič
Martina Holečková. Foto N – Tomáš Benedikovič

Neobchodujeme so Smerom, aj keď je nám to stále podsúvané, vraví v rozhovore predsedníčka poslaneckého klubu KDH a nová poslankyňa Martina Holečková.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Martina Holečková (39) je predsedníčka poslaneckého klubu KDH, do volieb išla ako trojka kandidátky. V marci 2023 ju zvolili aj za nitriansku vicežupanku. V rozhovore hovorí:

  • ako sa žena-politička presadzuje v štruktúrach KDH,
  • ako si predstavuje spoluprácu v opozícii a ako sa stavia k OĽaNO,
  • čo jej prekáža na súčasnej vláde,
  • či by hlasovala za ústavný zákaz adopcií pre páry rovnakého pohlavia,
  • aj či by KDH mohlo podporiť Ivana Korčoka v prezidentských voľbách.

Do KDH ste vstúpili v roku 2016. V minulých voľbách ste do parlamentu ešte nekandidovali, vlani ste sa však už uchádzali o post nitrianskej županky, a v týchto voľbách ste boli trojkou na kandidátke. Po voľbách ste sa stali predsedníčkou poslaneckého klubu. Na konzervatívne hnutie celkom raketová kariéra, nie?

Dá sa povedať, že áno.

Ako sa vám podarilo preskočiť regionálnych funkcionárov a zaslúžilých členov, ktorí – aspoň pri pohľade zvonka – majú v KDH veľký vplyv?

Dali mi dôveru, ja som naozaj aktívne nič nerobila. Keď sa ma niekto pýta, ako som sa dostala do politiky, vždy hovorím, že mi do života prišla. Postup v KDH vždy schvaľujú stranícke štruktúry. Najprv prišla VÚC-ka, hovorili mi, že by som mohla kandidovať na poslankyňu. Priznám sa, vtedy som – podobne ako mnohí – ani nevedela, čo „VÚC“ znamená a čo samosprávne kraje zastrešujú. Dôveru

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

Milan Majerský

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie