Denník N

Čavrić napriek životnej forme nemal hrať, napokon zariadil remízu s Lille. Weiss: Takto má vyzerať futbalista

Radosť slovanistov z gólu Aleksandara Čavrića. Foto - TASR/ Martin Baumann
Radosť slovanistov z gólu Aleksandara Čavrića. Foto – TASR/ Martin Baumann

Slovan remizoval s Lille 1:1 v zápase Konferenčnej ligy.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tréner Slovana Vladimír Weiss st. už niekoľkokrát v tejto sezóne spomenul, že Aleksandar Čavrić je jeho najlepší útočník. Čavrić to znovu potvrdil vo štvrtkovom zápase Konferenčnej ligy proti Lille. Gólom v závere zariadil cennú remízu s favorizovaným francúzskym klubom.

Čavrić má životnú formu. Srbský útočník skóroval v deviatom zápase po sebe. Počas tejto šnúry trvajúcej od 27. septembra dal už desať gólov. Najmä v Konferenčnej lige sa ukazuje, aký je 29-ročný útočník dôležitý pre Slovan. Čavrić totiž skóroval vo všetkých štyroch doterajších zápasoch.

So štyrmi gólmi je Čavrić dokonca jeden z troch najlepších strelcov celej súťaže. Okrem neho dali po štyri góly aj Nigérijčan Gift Orban z belgického Gentu a Hans Vanaken z FC Bruggy.

Nižšie v texte sa venujeme aj Spartaku Trnava, ktorý remizoval v Dánsku s Nordsjællandom 1:1 a získal tak prvý bod do tabuľky.

Nečakaná základná zostava

Pohľad na základnú zostavu Slovana niekoho možno prekvapil. Chýbali v nej viaceré opory. Iba na lavičke začínali tradičný kapitán Vladimír Weiss ml., Džaba Kankava aj spomenutý Aleksandar Čavrić. Navyše k dispozícii nebol Luca Lovat, ktorý nemohol hrať pre červenú kartu z predchádzajúceho zápasu.

Už pri zverejnení základnej zostavy vyše hodinu pred úvodným výkopom sa v diskusiách na sociálnych sieťach fanúšikovia čudovali, prečo nehrá Čavrić. Dôvod bol, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Futbal

ŠK Slovan Bratislava

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie