Denník N

Hamranov viceprezident je po rozhodnutí súdu späť vo funkcii, ale mimo práce. Minister vnútra hrozí sudcovi stíhaním

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu. Foto N – Tomáš Benedikovič

Matúš Šutaj Eštok stále hovorí, že žiaden zákon neporušil. Súdne rozhodnutie spochybňuje a sudcovi pohrozil disciplinárnym, ale aj možným trestným stíhaním. Ten odkázal, že od roku 2013, odkedy je sudcom, sa s niečím takým ešte nestretol.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Branko Kišš v piatok ráno o pol ôsmej prišiel na svoje pracovisko v budove policajného prezídia v Bratislave. Umožnili mu vrátiť sa do funkcie prvého viceprezidenta Policajného zboru na základe neodkladného opatrenia sudcu, no až do konca roka ostáva mimo práce.

Dočasne poverený vedením polície Rastislav Polakovič nevyhovel jeho návrhu, že ukončí rehabilitáciu a dovolenku, ktorú mal schválenú na Úrade hraničnej a cudzineckej polície v Banskej Bystrici, kam ho z vedenia polície koncom októbra odsunuli.

„Stretnutie s pánom Polakovičom prebiehalo korektne. Vstup do kancelárie viceprezidenta mi však neumožnili s tým, že mám schválenú rehabilitáciu a dovolenku,“ povedal Kišš a dodal, že prítomný tam bol aj nový viceprezident pre oblasť migrácie Jozef Masnica.

Či na stoličke viceprezidenta vydrží a ako dlho, nie je jasné.

Minister sa vyhráža sudcovi

Na pôvodnú pozíciu sa chcel v piatok ráno vrátiť po rozhodnutí sudcu Michala Kubiša z Mestského súdu Bratislava IV, ktorý o tom vydal neodkladné opatrenie. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) sudcu spochybňuje a hrozí mu aj trestným stíhaním a disciplinárnym konaním.

Minister vnútra odstavil Kišša

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Matúš Šutaj Eštok

Robert Fico

Smer

Úrad na ochranu whistleblowerov

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie