Denník N

Newsfilter: Držte si klobúky, Smer, Hlas a SNS idú opravovať Slovensko 

Rokovanie koaličnej rady o programovom vyhlásení vlády. Foto – Facebook Roberta Fica
Rokovanie koaličnej rady o programovom vyhlásení vlády. Foto – Facebook Roberta Fica

1. Čo sa skrýva v návrhu programového vyhlásenia vlády. 2. Maďarskí špióni korzujú po Slovensku. 3. Pellegrini sa nemusí tváriť, že nevie, či chce byť prezidentom. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Čo sa skrýva v návrhu programového vyhlásenia vlády 

Koaličná rada dnes schválila programové vyhlásenie štvrtej Ficovej vlády. Na schválenie do parlamentu by ho vláda mala doručiť na budúci týždeň.

Denník N má jeho text k dispozícii. Nejde o definitívnu verziu, ešte sa môže upravovať, ale o prioritách vlády sa dá už dosť veľa vyčítať. Aj o tom, aké boli východiská jeho tvorby.

Na koaličnej rade za každú stranu rokovali traja zástupcovia. Kým Robert Fico aj Peter Pellegrini si priviedli ministrov (Robert Kaliňák, Ladislav Kamenický, Matúš Šutaj Eštok), resp. podpredsedu parlamentu (Peter Žiga), Andrej Danko si okrem ministra Tomáša Tarabu za vyjednávača vybral aj Rudolfa Huliaka, ktorému „prezidentka nedovolila dotknúť sa moci“.

Návrh programového vyhlásenia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie