Denník N

Vlhová nikdy nevyhrala takto dominantne. Môžu ju poraziť len vlastné chyby, zlepšila techniku, hovorí expertka

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Petra Vlhová vyhrala v Levi prvý slalom sezóny.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď sa začínala lyžiarska sezóna, z tímu Petry Vlhovej zaznievalo, že má motiváciu ako pred dvoma rokmi, keď chcela vyhrať zlato na olympiáde. Podobné vyjadrenia treba vždy brať trochu aj ako odkaz pre súperky. Nikto však nevie, aká je situácia naozaj, kým sa nezačne sezóna.

Ibaže Petra Vlhová svojimi výkonmi zatiaľ potvrdzuje, že tieto vyjadrenia sa prenášajú aj do praxe. V úvodnom slalome sezóny vo fínskom Levi vyhrala s náskokom 1,41 sekundy pred druhou Lenou Dürrovou a 1,55 sekundy pred treťou Katharinou Liensbergerovou. Do straty maximálne dvoch sekúnd sa už podarilo dostať iba štvrtej Mikaele Shiffrinovej.

Vlhová zvíťazila s absolútne najvyšším časovým rozdielom vo svojej kariére. Svoj doterajší osobný rekord mala zo slalomu v Záhrebe 2020, kde pred Mikaelou Shiffrinovou vyhrala o 1,31 sekundy.

„Som šťastná, ani som neočakávala, že zvíťazím až takto vysoko. Pred jazdou som bola v strese, ale inak si verím,“ hovorila pre Medzinárodnú lyžiarsku federáciu.

Dosiahla celkovo 20. víťazstvo v slalome, čo znamená, že sa zaradila vedľa Chorvátky Janice Kostelićovej v počte víťazstiev na delené piate miesto v historických štatistikách slalomu.

Keď vyhrá opäť, vyrovná sa s 21 výhrami aj štvrtej Erike Hessovej.

Nemala dobrý pocit

Slovenská lyžiarka bola najrýchlejšia v oboch kolách. Lyžiarska expertka televízie Eurosport Eva Kurfürstová si všimla, že Vlhová začala sezónu s vylepšenou technikou.

„Petra bola vždy dynamická, ale teraz má

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie