Zaslúžim si kartu, vravel Pochettino po najlepšom zápase za posledné roky. Rozbehol sa za rozhodcom a Guardiolovi nepodal ruku

Napriek tomu, že nevyhrala, Chelsea podala najlepší výkon v sezóne. Foto - TASR/AP
Napriek tomu, že nevyhrala, Chelsea podala najlepší výkon v sezóne. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Napriek tomu, že Chelsea hrá aj v tejto sezóne v priemernej forme, jej domáci zápas s Manchestrom City bol najočakávanejším vo víkendovom programe Premier League.

Čakalo sa, že domáci budú bojovať, ale vyhrá kvalitnejší – Manchester City. Nakoniec to bolo úplne inak a videli sme pravdepodobne najlepší zápas za ostatné 3-4 roky v Premier League. Padlo 8 gólov, dva z penalty, na bránu mierilo až 19 striel a tímy si spolu prihrali takmer 1000-krát.

„Toto je divočina, Premier League vo svojej rýdzej podobe,“ kričal komentátor Matúš Lukáš v prenose Canal+ Sport, keď v nadstavenom čase druhého polčasu Chelsea vyrovnala z penalty.

Rozhodca Anthony Taylor posledným zapískaním spôsobil čosi, čo rozzúrilo trénera Chelsea Mauricia Pochettina natoľko, že sa vybral na ihrisko za ním a až jeho dvaja asistenti ho museli držať, aby s ním nedošiel do roztržky.

Pep Guardiola, s ktorým si Pochettino po zápase nepodal ruku, zakončil tlačovú konferenciu smiechom a slovami: „Zabavili ste sa?“

Čo sa dozviete v texte:

• čo tak rozzúrilo Pochettina;
  • prečo je rozhodnutie o udelení penalty, ktorú premenil Haaland, sporné;
  • ako Guardiola reagoval na to, že mu Pochettino nepodal ruku.

Mala byť penalta, ktorou sa to začalo?

„Neuveriteľný zápas. Úžasné,“ napísala aj legenda Gary Lineker na sociálnej sieti X.

V 25. minúte dal prvý gól zápasu Erling Haaland, ktorý premenil penaltu. Tú rozhodca odpískal po súboji práve Nóra s obrancom Marcom Cucurellom, ktorý útočníka stiahol na zem.