Denník N

V prípade čurillovcov uvidel Žilinka nezákonnosť a vážne pochybenia. Spis zobral bratislavskej prokuratúre

Maroš Žilinka. Foto - TASR
Maroš Žilinka. Foto – TASR

V prípade obvinených policajtov Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu a jeho kolegov konštatoval generálny prokurátor Maroš Žilinka porušenie zákona.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bratislavská prokuratúra už nebude dozorovať vyšetrovanie obvinených policajtov z Národnej kriminálnej agentúry Jána Čurillu a jeho kolegov. Generálny prokurátor Maroš Žilinka rozhodol o tom, že tento prípad po viac ako dvoch rokoch vyšetrovania pridelí na prokuratúru do Trnavy.

Dôvodom sú pochybenia, ktoré teraz zistil. Zároveň potvrdil, že voči dozorovému prokurátorovi, ktorým bol v tomto prípade Juraj Chylo, „bude vyvodená zodpovednosť za porušenie povinností prokurátora“. Aký postih prokurátora prípadne čaká, Žilinka nekonkretizoval.

Zbierka pre rodiny čurillovcov

Na portáli Donio spustili zbierku na podporu vyšetrovateľov NAKA, ktorých postavili mimo služby, nadriadení im domov posielajú kontroly a výrazne im znížili výplatu. Peniaze rozdelia „slušným policajtom a ich rodinám“.

Generálny prokurátor zároveň konštatoval, že v ich prípade došlo k porušeniu zákona, a to v súvislosti s rozhodovaním o námietkach proti vyšetrovateľovi.

„Po tomto zistení by som očakával bezodkladné zrušenie všetkých uznesení o vznesení obvinenia a návrat trestného konania do fázy pred začatím trestného stíhania,“ reagoval na rozhodnutie advokát obvinených Peter Kubina.

Z rozhodnutia Žilinku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Matúš Šutaj Eštok

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie