Denník N

Fico nechce pustiť Markízu, Denník N, Sme a Aktuality na úrad vlády. Médií sa zastala prezidentka

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Len pár hodín po schválení programového vyhlásenia vlády ministrami pristúpil premiér Robert Fico ku kroku, ku ktorému sa neodhodlal žiadny premiér pred ním.

Nepustí niektoré médiá na úrad vlády. Premiér v pondelok podvečer prostredníctvom videa na Facebooku oznámil, že dá preveriť povolenie Markízy, Denníka N, denníka SME a Aktualít na vstup a prácu na úrade vlády. „Do rozhodnutia budú neželanými hosťami na úrade vlády,“ oznámil Fico.

Predseda vlády v posledných dňoch tieto médiá označuje za „nepriateľské“. Nateraz nie je jasné, čo Fico urobí. Na pondelkové rokovanie kabinetu, kde schvaľovali programové vyhlásenie, ešte pustili všetky médiá. Hlavné politické dianie sa od pondelka sťahuje do parlamentu a ďalšie zasadnutie vlády by malo byť na budúci týždeň.

„Včera som avizoval kroky proti nepriateľským médiám – TV Markíza, Denník N,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Médiá

Robert Fico

Slovensko

Teraz najčítanejšie