Denník N

Prekvapivý Cameronov návrat. Prečo sa do vlády vracia muž, ktorý Britániu vyviedol z Únie

David Cameron. Foto - TASR/AP
David Cameron. Foto – TASR/AP

Cameron sa pridáva do klubu expremiérov, ktorí sa stali ministrami zahraničných vecí.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Už dlhšie sa špekulovalo, že Rishi Sunak pristúpi k obmene svojej konzervatívnej vlády. Vyše rok pred najbližšími voľbami jeho strana v prieskumoch stráca na labouristov dvadsať percentuálnych bodov.

Lenže také politické zemetrasenie v Spojenom kráľovstve neočakávali ani najskúsenejší pozorovatelia britskej politiky. V pondelok vo funkcii skončili viacerí členovia kabinetu, ale najväčším prekvapením je zmena v rezorte zahraničných vecí.

Novým ministrom sa stáva David Cameron, ktorý v kolektívnej pamäti ostal ako muž, ktorý vyviedol Britániu z Európskej únie. Viacerí komentátori preto jeho vládnutie označovali za „historický omyl“.

Do politiky sa vracia po siedmich rokoch. Hoci časť konzervatívcov jeho návrat víta, niektorí sa obávajú jeho benevolentného prístupu k Číne.

Prečo práve Cameron

Ako je možné, že Sunak siahol práve po Cameronovi? Všetko sa začalo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Veľká Británia a brexit

Svet

Teraz najčítanejšie