Denník N

Smer a dezinfoweby uspeli v presviedčaní ľudí, že Lučanského niekto zabil a prezidentka je agentka

Väčšina ľudí tiež verí, že špeciálna prokuratúra pod vedením Daniela Lipšica slúži politickým záujmom a súdy v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej boli ovplyvnené mediálnym tlakom. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre Transparency International.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Minimálne 45 percent ľudí na Slovensku má nasledujúce predstavy o dianí v krajine: bývalý policajný prezident Milan Lučanský nespáchal samovraždu, pred poslednými voľbami existovalo reálne riziko ich manipulácie a prezidentka Zuzana Čaputová slúži predovšetkým zahraničných záujmom.

Výsledky vyplynuli z prieskumu, ktoré uskutočnila agentúra Focus pre protikorupčnú organizáciu Transparency International. Prebiehal v polovici októbra na štandardnej vzorke viac než 1000 respondentov.

Trasparency mapovala, ako sa dezinformačné médiá venujú témam typu vojna v polícii, samovražda Lučanského, vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej či podrývaniu niektorých inštitúcií.

Skúmali aj to, ako sa týmto médiám v tandeme s niektorými politikmi darí o svojej interpretácií presviedčať verejnosť. „Ukázalo sa, že pri každom z predkladaných výrokov verilo najväčšie percento opýtaných práve tej verzii, ktorú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Slovensko

Teraz najčítanejšie