Denník N

Čo sa stalo so strednou Európou? (pozvánka na diskusiu)

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dejiny Európy sa často píšu ako dejiny Británie, Francúzska či Nemecka. Aké by to však bolo, ak by sme sa na ne pozreli aj očami Poliakov, Čechov, Slovákov či Maďarov? A aké by to bolo, ak by sme do nich začali zapájať aj osobné príbehy našich rodín a blízkych – disidentov, vojakov, bežných občanov?

Timothy Garton Ash je britský historik, esejista a profesor európskych dejín na Oxfordskej univerzite. Venuje sa predovšetkým súčasným dejinám strednej a východnej Európy so špecializáciou na revolúcie v roku 1989 či transformáciu krajín postsovietskeho bloku.

Na túto tému mu vychádza kniha Domoviny, v ktorej ponúka prehľad najvýznamnejších udalostí, ktoré sa odohrali v povojnovej Európe, a pripomína všetky jej triumfy a pády.

O tejto téme budeme diskutovať 6. decembra o 19.00 v Kácečku v Bratislave. Okrem T. G. Asha bude debatovať Veronika Munk, ktorá pracuje v Denníku N na poste riaditeľky pre inovácie a nové trhy. Študovala sociológiu, mediálne štúdiá a kultúrnu antropológiu. Žurnalistike sa venuje viac ako dvadsať rokov. Žije v Budapešti a v Bratislave a do diskusie sa zapojí pohľadom na moderné dejiny strednej Európy, najmä Maďarska.

Moderuje Lukáš Fila, riaditeľ vydavateľstva N Press. Lístky sú v predaji.

Tešíme sa na vás!

Diskusia bude prebiehať v anglickom jazyku bez tlmočenia.

(Poznámka: Diskusiu mal pôvodne moderovať Martin M. Šimečka, ale pre chorobu ho nahradí Lukáš Fila. Za zmenu sa ospravedlňujeme.)

Ďalšie naplánované diskusie:

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

17. november

Diskusie a podujatia

História

Viktor Orbán

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie