Denník N

Komentátor Lukáč: Calzona si ma získal, ale Sauera si viem predstaviť aj v základe

Matúš Lukáč. Foto - sport1tv.cz
Matúš Lukáč. Foto – sport1tv.cz

Od čias Miroslava Stocha, Vladimíra Weissa a Róberta Maka vyskočil už len Lukáš Haraslín. Sauer by mohol prebrať štafetu na tomto poste, myslí si Matúš Lukáč.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovensko má na dosah postup na futbalové majstrovstvá Európy. Komentátor reprezentačných zápasov Matúš Lukáč si želá, aby sa postup na Euro zrodil už vo štvrtok po zápase s Islandom.

Okrem toho chváli prácu reprezentačného trénera Francesca Calzonu. „Snaží sa hrať aktívne a atraktívne aj za cenu horších výsledkov a to mi je veľmi sympatické,” vraví v rozhovore pre Denník N.

V rozhovore si prečítate tiež:

  • prečo by dal dôveru Leovi Sauerovi;
  • či podľa neho postúpia Slováci na Euro už vo štvrtok;
  • ako vníma prácu reprezentačného trénera Francesca Calzonu;
  • či mu niekto chýba v aktuálne Calzonovej nominácii;
  • prečo zo zahraničných súťaží komentuje len Premier League;
  • aké sú komentátorské trendy vo svete;

Vo štvrtok hrá Slovensko doma s Islandom a na postup mu stačí remíza. Postúpia Slováci na Euro už po tomto zápase?

Pevne verím, že áno. Stačí nám aj remíza, ale páčia sa mi vyhlásenia trénera a hráčov, že ideme vyhrať. Tak to musí byť v dobrom tíme. Treba si však uvedomiť, že proti nám bude stáť trochu iný Island ako pred necelým polrokom uňho doma. Vrátil sa mu Gylfi Sigurdsson, ktorý po svojej neslávnej afére s podozrením na sexuálne obťažovanie dieťaťa, ktorá mu zobrala najlepšie futbalové roky, ukázal, že na to stále má. Islanďania budú so Sigurssonom v zostave tvorivejší, čo by nám, paradoxne, mohlo vyhovovať viac. Pevne verím, že naši kľúčoví hráči budú zdraví. Teraz mám na mysli najmä Lukáša Haraslína, ktorý naposledy chýbal pre zranenie. Želám si, aby úplný záver kvalifikácie v Bosne už bol pohodový. Takže chlapcom držím palce a verím, že postúpia už po Islande.

Je niečo, v čom by sa ešte Slováci mali zlepšiť?

V premieňaní šancí. Dobré zakončenie sa však nedá len tak naučiť, to je dlhodobý proces, nekonečné množstvo tréningov. Máme problém dotiahnuť šancu do gólu. Na počet útokov a nebezpečných situácií pritom patríme k najlepším v celej kvalifikácii. Jedna vec je do šance sa dostať, druhá zase premeniť ju.

Ako vnímate fakt, že v podstate každá Calzonova nominácia priniesla nejaké prekvapenie?

Má cit na výber mladých hráčov a myslím si, že ich chce postupne pripraviť pre reprezentáciu. Zatiaľ ani jeden z nováčikov nedostal veľký priestor, mnohí sa neobjavia ani na súpiske, ale zrejme je za tým postupný proces. Tréner potrebuje zistiť, ako sa aklimatizujú, ako zapadnú do kádra. V tomto smere mohol byť tréner o čosi odvážnejší. Mladíci mohli dostať viac minút, trebárs Leo Sauer. To je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Rozhovory

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie