Denník N

Ficovi vlci v Bruseli dávali pac

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Vláda vraj bude aj naďalej podporovať humanitárnu pomoc Ukrajine, ale nebude pokračovať vo vojenskej pomoci na vládnej úrovni. Toto vyhlasuje premiér a jeho ministri vo svojom programe, ktorý má uchlácholiť proruského voliča.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je bývalý poradca predsedu vlády

Slovenská republika mieni suverénne, v kontexte členstva v Európskej únii a NATO pokračovať v zahraničnej politike na všetky štyri svetové strany. Presne toto sa píše v programovom vyhlásení vlády, ktoré jej designovaní členovia schválili včera. A prakticky v tom istom čase sa odohralo niekoľko udalostí, ktoré už ukazujú, ako ten kompas má vyzerať.

Minister obrany Robert Kaliňák v Bruseli informoval generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga, že nová vláda nebude poskytovať Ukrajine vojenskú pomoc, ale vraj ponúka dostatočne širokú škálu humanitárnej, civilnej a technickej nesmrtiacej pomoci.

Na stretnutí bol prítomný aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár, ktorý sa v Bruseli zúčastnil aj na stretnutí šéfov diplomacií. Tí sa od neho dozvedeli, že nová vláda nebráni iným krajinám vojensky pomáhať Ukrajine a že Slovensko naďalej podporuje zvrchovanosť, nezávislosť a územnú celistvosť Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach.

Iste cítite, že toto nejako škrípe. Keď to dáme dokopy, politika na všetky štyri svetové strany vyzerá totiž takto: nová vláda síce odsudzuje ruskú inváziu na Ukrajinu, ale namiesto zbraní ponúka napadnutej Ukrajine trebárs len obväzy pre ranených a deky. Dôvod? Tak ten je tiež napísaný v programovom vyhlásení. Citujeme: „Vojna na Ukrajine podľa dostupných informácií nemá vojenské riešenie. Preto okamžité presadzovanie prímeria a začiatok mierových rokovaní považuje vláda za jediné správne riešenie.“

Akceptuj svojho vlamača

Nevieme, z akých dostupných informácií vláda čerpala, ale vieme celkom iste, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Juraj Blanár

Robert Kaliňák

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie