Denník N

Ráno s NHL: Kanadská hviezda zažíva historický úpadok. Príbeh najhoršej zmluvy v súčasnej NHL

Jonathan Huberdeau v zápase proti Torontu. Foto - TASR/AP
Jonathan Huberdeau v zápase proti Torontu. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Calgary Flames je z pohľadu slovenských fanúšikov jedným z najzaujímavejších klubov, keďže v prvom tíme hrajú Adam Ružička s Martinom Pospíšilom a draftovou jednotkou Flames bol v lete ďalší Slovák Samuel Honzek.

Calgary sa však na začiatku sezóny nedarí a klub má veľa problémov, z ktorých najväčší má meno Jonathan Huberdeau. 30-ročný Kanaďan totiž zaťažuje platový strop klubu ročným platom 10,5 milióna dolárov, čo z neho robí 10. najlepšie plateného hráča NHL.

Jeho výkony však od príchodu do tímu vôbec nezodpovedajú peniazom, ktoré dostáva, a Calgary nemá veľa možností, ako situáciu zlepšiť.

Huberdeau prišiel do klubu vlani v rámci veľkej výmeny s Floridou, ktorá zaňho získala Matthewa Tkachuka. Tkachuk je o päť rokov mladší, takže Panthers museli byť štedrejší, a tak pribalili aj obrancu McKenzieho Weegara a voľbu v prvom kole draftu 2025.

Dnes je však jasné, že výmenu vyhrala Florida, keďže Tkachuk vlani dosiahol 109 bodov a v play-off bol ťahúňom tímu pri nečakanom postupe do finále Stanleyho pohára.

Naproti tomu Huberdeau z roka na rok klesol zo 115 bodov na 55, čím vytvoril tragický rekord – žiaden iný hráč v histórii medzi dvoma sezónami nezažil taký pokles produktivity.

Aktuálna sezóna sa začala rovnako ako tá minulá – Tkachuk je lídrom Floridy a Huberdeau sa v Calgary ďalej trápi, pričom v nedávnom zápase proti Nashville ho tréner Ryan Huska počas celej tretej tretiny nechal sedieť na striedačke.

Huberdeau má pritom s Calgary platný kontrakt až do roku 2031 a jeho plat bude až do jeho vypršania 10,5 milióna dolárov ročne. V tomto texte vysvetľujeme, ako sa zrodila najhoršia zmluva v súčasnej NHL a prečo sa Calgary vyhorenej hviezdy nemôže zbaviť.

Tomáš Tatar asistoval pri víťazstve jeho Colorada 8:2 nad Anaheimom.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Calgary nie je prvým ani posledným klubom, ktorý zápasí s problémom týkajúcim sa nevýhodnej zmluvy. Situácia Flames je však zvlášť zložitá a jej najpravdepodobnejšie riešenie má neistý výsledok. V skratke znie asi takto: klub bude musieť urobiť všetko preto, aby sa Huberdeau prebudil, pretože iné možnosti nie sú reálne alebo nemajú zmysel.

Poďme však postupne a najskôr nakrátko nazrime do histórie.

Za najhoršiu zmluvu všetkých čias je tradične považovaný

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie