Denník N

Advokát Puškár si vyčíta, že bol na mieste vraždy študenta Daniela Tupého. Stojí pred súdom a vinu odmieta

Adam Puškár na súde. Foto N - Vladimír Šimíček
Adam Puškár na súde. Foto N – Vladimír Šimíček

(Aktualizované 17:20) Aj po podaní obžaloby polícia vraždu študenta ďalej vyšetruje. Myslí si, že obžalovaný Adam Puškár mal spolupáchateľa. On hovorí, že nevraždil a že podozrivým je vlastne hlavný svedok. Ten na súde vypovedal veľmi neurčito. Priznal však útok na Daniela Tupého.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Advokát Adam Puškár priznal, že bol pred osemnástimi rokmi na mieste, kde sa odohrala vražda, ktorá otriasla verejnosťou. Mal vtedy 22 rokov a študoval právo. Odmieta však, že by 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke dobodal o rok mladšieho študenta filozofie Daniela Tupého.

Prokurátorka Soňa Juríčková jeho slovám neuverila a v septembri podala na Puškára obžalobu. V stredu sa postavil pred sudcu Romana Fitta z Mestského súdu Bratislava I.

Puškárov život sa za roky po vražde Daniela Tupého výrazne posunul, stal sa z neho advokát. Roky na súdoch dokazoval nevinu svojich klientov, teraz musí vlastnú. V úvode procesu odmietol uzavrieť s prokurátorkou dohodu o vine a treste. Znamená to, že ďalej odmieta svoju vinu.

Trvá tak na tom, čo tvrdil od zadržania v marci tohto roka. Pred vyšetrovateľmi vypovedať odmietol a právo nevypovedať využil aj na súde. Zdá sa, že si chce počkať, kým si súd vypočuje svedectvo kľúčového svedka.

V takýchto prípadoch zvykne súd čítať výpovede z prípravného konania, no v prípade Puškára nemal aké. Ten doposiaľ povedal len toľko, že Tupého nezabil.

Ak nie on, kto? Prípadne kto ďalší?

Nemusel byť jediný

Prvú otázku by mal zodpovedať súdny proces na Mestskom súde Bratislava I. Na druhú otázku polícia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vražda Daniela Tupého

Slovensko

Teraz najčítanejšie