Denník N

Newsfilter: Pellegrini chce volebný systém, ktorý by dnes uškodil Hlasu a pomohol Ficovi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pellegrini sa spolieha na KDH. 2. Vláda rozmýšľa, ako naložiť s cenami plynu. 3. Z extrému je norma.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Pellegrini sa spolieha na KDH

Peter Pellegrini opätovne vyhlásil, že je za zmenu volebného systému tak, aby každý jeden zo 79 okresov mal v parlamente svojho zástupcu. Sľubuje si od toho vyššiu úroveň demokracie – aby už neplatilo, že väčšina kandidátov na poslancov pochádza z hlavného mesta, pretože ľudia potrebujú cítiť, že majú svojho zástupcu aj zo Sniny, z Humenného či Dunajskej Stredy.

Ambícia Pellegriniho nie je nová, Hlas o nej rozpráva od regionálnych volieb, mal ju vo svojom volebnom programe a sčasti ju dostal aj do programového vyhlásenia vlády. V ňom vláda píše, že zriadi expertnú skupinu „s cieľom zmeny počtu volebných obvodov“.

Vtip je v tom, že to, čo Pellegrini hovorí, nepomôže demokracii ani Hlasu, ale najmä Robertovi Ficovi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

SNS

Komentáre

Teraz najčítanejšie