Denník N

Ráno s NHL: Dobrý Slafkovský, ešte lepší Pospíšil. Aj v Montreale ukázal, prečo bol v Calgary hráčom týždňa

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

zápas, v ktorom sa prvý raz v tomto roku v NHL stretli traja slovenskí hokejisti, nesklamal.

Hoci pri výhre Calgary v Montreale 2:1 padli len tri góly, zabodovali v ňom Juraj Slafkovský aj Martin Pospíšil. Obaja si pripísali po jednej asistencii.

Slafkovský mal blízko aj k druhej prihrávke, Pospíšil zas patril k najlepším hráčom na ľade a pokračuje vo výborných výkonoch.

Fanúšikovia Calgary si ho suverénne zvolili za najlepšieho hráča Flames v minulom týždni.

Z trojice Slovákov v zápase bol najmenej výrazný Adam Ružička, ktorý však dostal najväčšiu dôveru (15 minút, 27 sekúnd) a nastupoval v prvom útoku aj prvej presilovkovej formácii.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Juraj Slafkovský je so 104 kilogramami dvanásty najťažší útočník v NHL. Pre jeho urastenú postavu a očakávania spojené s pozíciou draftovej jednotky fanúšikovia niekedy zabúdajú, že je ešte stále tínedžerom.

Arpon Basu z The Athletic napísal, že im to niekedy pripomenie taká drobnosť ako napríklad fúzy.

Aj Slafkovský sa rozhodol podporiť iniciatívu Movember a necháva si v novembri narásť fúzy. Týmto gestom muži podporujú boj proti rakovine prostaty, ale aj proti iným onkologickým ochoreniam.

Akurát, že na rozdiel od starších spoluhráčov ešte veľmi nezarastá. Keď sa Slafkovského kanadskí novinári pýtali na fúzy, odpovedal: „Sú tam,

Hokej

Juraj Slafkovský

Martin Pospíšil

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie