Denník N

Políciu povedie Solák, ktorého potrestali za streľbu ostrými v ruinách nemocnice Rázsochy. Prichádza z mestskej polície

Matúš Šutaj Eštok s novým vedením polície. Nový policajný prezident Ľubomír Solák je druhý zľava vedľa štátnej tajomníčky Lucie Kurilovskej. Foto – Facebook Matúša Šutaja Eštoka
Matúš Šutaj Eštok s novým vedením polície. Nový policajný prezident Ľubomír Solák je druhý zľava vedľa štátnej tajomníčky Lucie Kurilovskej. Foto – Facebook Matúša Šutaja Eštoka

Nový policajný prezident prichádza z bratislavskej mestskej polície a jeho spolupracovníci o ňom hovoria, že bol čestným policajtom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Policajný zbor má nového dočasného prezidenta. Je ním Ľubomír Solák, ktorý ešte v utorok viedol okresné veliteľstvo mestskej polície v bratislavskom Starom Meste.

Do funkcie ho vymenoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas). Políciu doteraz viedol ako dočasne poverený prezident Rastislav Polakovič, vo funkcii vydržal len tri týždne.

Soláka vymenoval minister Šutaj Eštok bez toho, aby to dal vopred vedieť médiám, a takúto zmenu ani verejne nenaznačoval. Aj meno Ľubomíra Soláka je prekvapením, keďže príslušníkom policajného zboru nebol niekoľko rokov.

Šutaj Eštok: Máme rovnaký pohľad na bezpečnosť v krajine

„S novým dočasne povereným prezidentom PZ SR máme rovnaký pohľad na bezpečnosť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Šutaj Eštok

Policajný prezident

Slovensko

Teraz najčítanejšie