Denník N

Ráno s NHL: Kotkaniemi cítil podobný tlak ako Slafkovský. V Montreale neuspel, teraz patrí k lídrom Caroliny

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

Carolina Hurricanes dnes patrí k najväčším favoritom na Stanleyho pohár a na drafte vyberala poslednýkrát vysoko ešte v roku 2018. Z toho ročníka však momentálne disponuje vo svojom tíme až dvoma z troch najvyššie vybraných hráčov. Ako je to možné?

Okrem celkovo druhého výberu v podobe Andreja Svečnikova sa do tímu Hurricanes v roku 2021 pridala aj trojka draftu Jesperi Kotkaniemi. Toho si podobne ako Juraja Slafkovského vybral Montreal Canadiens, no ani v jednej z troch sezón očakávania kanadského celku nenaplnil.

Keď Kotkaniemimu vypršala jeho prvá zmluva v NHL, od Caroliny dostal lukratívnu ponuku v podobe 8-ročnej zmluvy, pri ktorej zarobí v priemere takmer päť miliónov dolárov. Canadiens to odmietli dorovnať, a tak vtedy 21-ročný Fín menil svoje pôsobisko v NHL prvýkrát v kariére.

V tejto sezóne je tretím najlepším strelcom svojho tímu.

Z troch Slovákov v noci nebodoval nikto.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Chyba na strane Montrealu

Kotkaniemi mal pred svojím draftom podobne ako Slafkovský úspešnú reprezentačnú sezónu. Jeho medaila síce nebola z olympiády, no na MS do 18 rokov sa mu s Fínskom podarilo získať najprv striebro a potom aj zlato. Na oboch ročníkoch mal priemer okolo bodu na zápas a patril k ťahúňom tímu.

V NHL s 34 bodmi nezaznamenal najhoršiu vstupnú sezónu, ale v ďalších rokoch zlepšenie neprišlo. Kotkaniemi, práve naopak, zbieral čoraz menej bodov.

Momentálne to však vyzerá, že chyba bola na strane Montrealu. A to nielen v tom, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie