Denník N

Minister vnútra druhýkrát narazil na súd s čistkami. Prvý z čurillovcov sa má vrátiť do práce

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu. Foto N – Tomáš Benedikovič

Sudca hovorí o pochybení ministra, keď na odstavenie policajta Štefana Mašina nezískal súhlas úradu na ochranu oznamovateľov. Poukazuje, že Matúš Šutaj Eštok voči nemu zakročil aj v súvislosti s kauzou Rozuzlenie, pre ktorú získal ochranu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prvý z vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu sa má vrátiť do práce. Sudca Mestského súdu Bratislava IV Jakub Obert v stredu vydal neodkladné opatrenie, podľa ktorého minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) pochybil, keď policajta Štefana Mašina postavil mimo služby.

Mašin by sa tak mal už vo štvrtok po zhruba troch týždňoch vrátiť do kancelárie na policajnom prezídiu v Bratislave.

Ide o druhý prípad, keď minister vnútra narazil na súd so svojimi personálnymi rozhodnutiami, keď hneď po nástupe na ministerstvo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Matúš Šutaj Eštok

Robert Fico

Smer

Úrad na ochranu whistleblowerov

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie