Denník N

Newsfilter: Ficovi vyhrala voľby aj podvodná nahrávka, vyplýva to z policajnej expertízy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Polícia sa Smeru a Hlasu zatiaľ nevzdáva. 2. Našiel sa nečakaný dobrovoľník, ktorý bude robiť pre Šutaja Eštoka. 3. Čo neprekážalo australopitekom, predstavuje hrozbu pre modernú civilizáciu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Polícia sa Smeru a Hlasu zatiaľ nevzdáva

Smer a Hlas idú tvrdo za ovládnutím polície, ale utorok 15. novembra bol dňom, keď sa ich stroj na chvíľu zasekol. Znova sa síce rozbehne, ale ak by voliči Roberta Fica mali nejakú sebareflexiu, tak práve teraz by možno prvýkrát vážne zapochybovali, či volili správne. Pretože by sa zamysleli, či sa predsa len nedali oklamať.

Stali sa dve veci, ktoré o praktikách Smeru a Hlasu hovoria všetko podstatné.

Prvou je nová potupa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Už druhý súd potvrdil, že spôsob, akým robí na polícii čistky, je protizákonný. Po policajnom viceprezidentovi Brankovi Kiššovi sa aj pri vyšetrovateľovi NAKA Štefanovi Mašinovi zo skupiny Jána Čurillu potvrdilo, že aj jeho sa minister zbavil v rozpore so zákonom. Postavil ho mimo službu, aj keď na to nezískal súhlas Úradu na ochranu oznamovateľov.

Mašin sa teraz má vrátiť do práce. Určite ho k ničomu nepustia, ale Šutaj Eštok aj tak navždy zostane ministrom, ktorý porušil, čo sa dalo ešte skôr, ako jeho vláda získala dôveru. Práve preto sa ho opozícia neúspešne pokúsi odvolať hneď po vyslovení dôvery a SaS na neho podala trestné oznámenie pre podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Väčší problém pre Fica. Ešte dôležitejšie zistenie priniesla policajná analýza nahrávky, ktorú predseda Smeru ešte v opozícii púšťal na tlačovkách, aby ňou dokázal, že prokurátori špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa a Michal Šúrek používajú pri stíhaní ľudí Smeru „gestapácke metódy“ a oboch na jej základe označil za „sadistických zločincov“.

Je na nej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Klimatická kríza

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Vojna v polícii

Komentáre

Teraz najčítanejšie