Denník N

Ráno s NHL: Prečo je Mešár ešte v juniorke? Stále nedospel, potrebuje nabrať svaly, vraví kanadský novinár

Filip Mešár si za Montreal zahral zatiaľ len v prípravných zápasoch. Foto - TASR/AP
Filip Mešár si za Montreal zahral zatiaľ len v prípravných zápasoch. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

hokejový svet minulý rok obletelo video, na ktorom sa draftová jednotka Juraj Slafkovský v šatni teší a neveriacky krúti hlavou po tom, čo Montreal z celkovo 26. miesta siahol po Filipovi Mešárovi.

Slafkovský s Mešárom sú totiž kamaráti už od detstva a paradoxne obidvoch naraz si ich v prvom kole draftu 2022 vybral jeden z najslávnejších hokejových klubov na svete. Už od začiatku však bolo jasné, že s oveľa väčším tlakom zo strany médií či fanúšikov sa bude musieť vyrovnať Juraj Slafkovský, ktorý sa stal prvou draftovou jednotkou Canadiens od roku 1980.

Slafkovský v tejto sezóne NHL nastupuje na zápasy pravidelne v drese prvého tímu Montrealu, pričom jeho výkony každý večer pozorne sledujú priamo na štadióne desiatky novinárov či tisíce fanúšikov. Koniec-koncov aj my sa v rubrike Ráno s NHL pravidelne a detailne venujeme práve Slafkovského výkonom v najlepšej lige sveta.

Dnešný text ale bude o jeho krajanovi Filipovi Mešárovi, ktorý dostáva priestor na svoj rozvoj v Slafkovského tieni. Mešár pôvodne začínal túto sezónu vo farmárskom tíme Laval Rocket v AHL. Vedenie klubu sa ho však po iba dvoch odohraných zápasoch napokon rozhodlo po roku znovu poslať do juniorskej súťaže OHL, kde si Mešár oblieka dres Kitcheneru Rangers.

„Myslím si, že návrat do OHL bol tým správnym krokom pre jeho ďalší rozvoj. V Lavale je dosť veľa nováčikov, ktorí sú starší ako Mešár a potrebujú hrať. Ak by teda zostal v AHL, tak by nedostal toľko času na ľade a príležitostí na skórovanie. A práve to on teraz potrebuje. Z môjho pohľadu je lepšie dominovať v juniorke, ako iba sedieť na lavičke v Lavale,“ hovorí pre Denník N reportér Erik Leijon, ktorý píše pre Montreal Gazette.

Mešárovi sa v juniorke bodovo darí – má v nej priemerne dva body na zápas. Dnes v noci ich pri víťazstve 9:2 nad Windsor Spitfires získal dokonca tri za gól a dve asistencie.

V NHL sa v noci hrali tri zápasy, nenastúpil v nich žiadny Slovák.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Pod tlakom je Slafkovský, nie Mešár

V zámorí experti v súvislosti s Filipom Mešárom kritizujú väčšinou jeho fyzickú silu. Často sa spomína, že ešte jednoducho nie je po fyzickej stránke pripravený na to, aby hral v NHL. Na základe údajov zo stránky eliteprospects.com meria Mešár 178 centimetrov a váži okolo 80 kg. Práve v tejto štatistike tak výrazne zaostáva za Jurajom Slafkovským, ktorý so svojimi 108 kg patrí už ako devätnásťročný k najťažším útočníkom celej NHL.

„Je ťažké teraz predpovedať, aký má Mešár potenciál do budúcna. Stále potrebuje nabrať svalovú hmotu na to, aby prežil v NHL. Dostal už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie