Denník N

Ráno s NHL: Slafkovský je na seba príliš tvrdý. Burns predbehol Craiga Ramsayho, ktorý hrával aj s vykĺbeným ramenom

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

slovné spojenie „železný muž“ v NHL nie je klišé, ale termín, ktorý označuje hráčov s 500 odohranými zápasmi bez prerušenia.

Dostať sa medzi železných mužov je veľmi ťažké, hráč musí vydržať bez zranenia viac ako šesť sezón v športe, kde sa ho neustále niekto snaží naraziť na mantinel a očakáva sa od neho, že bude blokovať tvrdé strely.

V celej histórii sa to podarilo len 28 hráčom, z toho iba jeden bol z Európy. Už teraz je isté, že 29. železný muž nepribudne skôr ako v roku 2025.

Na deviatom mieste je tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay, ktorého tento týždeň predstihol Brent Burns z Caroliny.

Železným mužom sa venujeme v prvej časti článku. V druhej zhodnotíme výkon Juraja Slafkovského v nočnom zápase formou desiatich postrehov.

Slafkovský mal v hľadisku otca a pri prehre s Vegas 5:6 sa mu nedarilo. Televízne kamery trikrát zachytili, ako veľmi bol z toho frustrovaný.

Obranca Erik Černák mal jednu asistenciu v NHL pri výhre Tampy Bay v Chicagu 4:2. Bez bodu ukončili zápas Martin Pospíšil a Adam Ružička. Ich Calgary zdolalo Vancouver 5:2.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Nerobte to ako ja, povedal Ramsay

Nebyť vôbec zranený sa v hokeji prakticky nedá.

Aby ste odohrali 500 zápasov za sebou, musia sa vám vyhýbať tie najvážnejšie zranenia, no zároveň musíte byť ochotný nastupovať s tými menej vážnymi.

Taký bol aj Craig Ramsay, ktorého otec Bill Ramsay aj prvý tréner Bert Turney učili, že hokejista má byť tvrdý.

Jeho otec zobral celú rodinu na výlet dva týždne po náročnej operácii chrbta. „Predstavte si, v akej agónii musel byť,“ vravel Ramsay pre oficiálnu stránku siene slávy torontského predmestia Etobicoke, do ktorej ho uviedli v roku 2012.

Sú v nej spolu s ním aj hokejové legendy Brendan Shanahan, Doug Gilmour, Ken Dryden či Adam Oates.

Ramsay sa počas kariéry riadil radou prvého trénera Berta Turneyho, ktorá znela: „Chlapče, nikdy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

Juraj Slafkovský

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie