Denník N

Sľúbili si, že si budú zdvíhať telefóny. Zhodil úspešné rokovanie USA a Číny záverečný Bidenov výrok?

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

Štyri hodiny dlho pripravovaného rokovania medzi lídrami najmocnejších krajín sveta možno vyšli navnivoč pre vetu, ktorú Joe Biden povedal na adresu Si Ťin-pchinga v poslednej minúte tlačovej konferencie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Americký prezident Joe Biden a čínsky prezident Si Ťin-pching, lídri dvoch najmocnejších krajín sveta, sa po roku znovu stretli. V jednej chvíli spolu dokonca boli sami, bez poradcov a tlmočníkov.

Po štyroch hodinách osobného stretnutia odchádzali spokojní. V kalifornskom San Franciscu sa dohodli, že urovnajú napäté vzťahy a ukážu svetu, že aj keď sú obchodnými konkurentmi, nesúperia spolu o víťazstvo.

Potom však Biden tesne pred odchodom z tlačovej konferencie povedal vetu, ktorú Čína, keď ju povedal v minulosti, vzala ako urážku.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Čína a Taiwan

Izraelsko-palestínsky konflikt

Joe Biden

Svet

Teraz najčítanejšie