Denník N

Týždeň v práve Rada Procházku: Utvorte koridor, idú paragrafy

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Banálna pripomienka dočasnej povahy moci … 2. … a technická odpoveď na otázku, komu vlastne patrí

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Udalosti z oblasti práva komentuje ústavný právnik a bývalý poslanec NR SR Radoslav Procházka.

Na tomto mieste sa k oslavám slobody a demokracie pripájame tým najvšednejším možným spôsobom, jednou ošúchanou kázňou a jednou technickou poznámkou.

1. Banálna pripomienka dočasnej povahy moci…

Je to fascinujúce. Napriek „tisícročnej“ skúsenosti, keď len za posledné storočie aj niečo by sa našinec vedel dostať k piatim (či siedmim?) rôznym pasom a za posledných dvadsaťpäť rokov si tu užil dve mäkké zmeny režimu, má moc stále tendenciu tváriť sa, že práve ona tu teraz bude na furt. Včera ma ešte vláčili po výsluchoch, ale dnes už som zase hore a tak to aj zostane.

Nezostane, a to, že domnelý vlastník je len dočasným nájomníkom, nie je to jediné prekvapenie. Ešte je tu taká okolnosť, že ani táto moc tu nevládne sama. O správu územia sa delí s Úniou, s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Týždeň v práve Rada Procházku

Komentáre

Teraz najčítanejšie