Poslanec SaS Dostál: Fico sa čoraz viac podobá na Mečiara

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.
Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.
Krátke epizódy, keď sa Robert Fico tvári, že bude ústretový k médiám, sa striedajú s dlhými obdobiami, keď sú novinári preňho nepriatelia. Často sú preňho lepší terč ako opoziční politici, všíma si poslanec za SaS a predseda OKS Ondrej Dostál.
V rozhovore hovorí aj o tom:
- v čom sa Robert Fico podobá na Vladimíra Mečiara;
- či je právne možné, aby úrad vlády nevpustil vybrané médiá do budovy vlády;
- aká je jeho osobná spomienka na 17. november;
- prečo nemôže vzniknúť alternatíva voči súčasnej vláde s hnutím Igora Matoviča.
Prekvapilo vás, že úrad vlády preveruje prístup novinárov z televízie Markíza, Denníka N, SME a Aktualít, teda z redakcií, ktoré predseda vlády Robert Fico označil ako nepriateľské médiá, ktoré sú na vláde neželenými hosťami?
Prekvapivé na tom je, že to ide nad rámec toho, čo hovorí zákon. V prípade, že by sa v tom Robert Fico rozhodol byť dôsledný a naozaj by odobral akreditácie týmto štyrom redakciám, bolo by to v rozpore so zákonom. Na rôzne nepriateľské kroky politikov voči médiám sme si už mohli zvyknúť. Nielen politici Smeru, na médiá bežne útočili aj fašisti, naďalej to robia predstavitelia OĽaNO… To sa deje, no nemá to právny rámec. Keď politik odmieta poskytnúť rozhovor médiu, je to jeho rozhodnutie a ťažko ho k tomu možno nútiť. Dokonca keď politická strana nevpustí do svojich priestorov zástupcov určitých médií, tak to môžeme odsudzovať, ale je to v polohe jej rozhodnutia. Strana môže robiť všetko, čo jej zákon nezakazuje. Ale úrad vlády a jednotlivé ministerstvá sú štátne orgány, orgány verejnej moci, a tie majú