Denník N

Košč odkryl fungovanie za éry Smeru. Vedel o zločinoch, s Kováčikom sedel doma na terase aj v biliardovom klube

Peter Košč a Dušan Kováčik. Foto - webová stránka Ministerstva vnútra SR, N - Tomáš Benedikovič
Peter Košč a Dušan Kováčik. Foto – webová stránka Ministerstva vnútra SR, N – Tomáš Benedikovič

Prokurátor v druhej korupčnej kauze Dušana Kováčika navrhol bývalému špeciálnemu prokurátorovi trest minimálne 14 rokov. Pre Petra Košča, ktorý mu podľa obžaloby dal úplatok 50-tisíc, žiada dva a pol roka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Jeden z hlavných aktérov vojny v polícii Peter Košč priblížil súdu, ako sa počas vládnutia Smeru schádzal s vtedajším špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Zišli sa aj v biliardovom klube či na terase Koščovho domu v Pezinku. Tam sa podľa jeho slov dohodlo, že Kováčik zasiahne do prípadu týkajúceho sa Mariana Kočnera.

Zo stanoviska Košča, ktoré na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici vo štvrtok čítala jeho advokátka Eva Mišíková, vyplýva, že za éry Smeru vedel o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Daniel Lipšic

Dušan Kováčik

Robert Fico

Smer

Vladimír Pčolinský

Vojna v polícii

Slovensko

Teraz najčítanejšie