Denník N

Newsfilter: Opozícia si musí dávať pozor na paktovanie s koalíciou, ale aj na rehabilitáciu Matoviča

1. KDH niet čo závidieť. 2. Matovič už iný nebude. 3. Pellegrini a Fico dostali nečakaný darček.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. KDH niet čo závidieť

KDH je ochotné diskutovať o zmene počtu volebných obvodov, povedal ešte v stredu predseda Milan Majerský. A možno nepôjde len o diskusiu: hnutie totiž bude „za každú zmenu, aby nebol jeden volebný obvod“, aj hlasovať. Čo už by si koalícia mohla želať viac, než nájsť niekoho, kto jej doloží hlasy, ktoré jej chýbajú k ústavnej väčšine?

Keď mu to vyhovuje. Evergreen s názvom Poďme zmeniť volebný systém sa v hitparáde politických nápadov objavuje už celé štvrťstoročie. KDH treba uznať, že ho vďaka svojej životnosti hrá dlhšie ako všetci ostatní. To však nebráni tomu, aby námet uchopili aj viacerí iní interpreti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

KDH

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

OĽaNO

Peter Pellegrini

Komentáre

Teraz najčítanejšie