Denník N

Lístky zadarmo. Nemecký klub chce spustiť futbalovú revolúciu. Môže to fungovať aj u nás?

Záujem zo strany fanúšikov je obrovský. Na prvý zápas zadarmo sa prihlásilo 120-tisíc ľudí, čo je vyše dvojnásobok kapacity štadióna. Môžeme niečo podobné očakávať aj na Slovensku?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol to zápas, na ktorý sa nedal kúpiť lístok za peniaze. Nemecký tím Fortuna Düsseldorf koncom októbra spustil kampaň s názvom „Fortuna For All“, v rámci ktorej klub rozdáva na vopred určené zápasy lístky pre všetkých fanúšikov zadarmo.

Iniciatíva „Fortuna For All“ počíta s tým, že sa v tejto sezóne fanúšikovia dostanú zadarmo na tri domáce zápasy. Konečným cieľom je však podľa klubových predstaviteľov to, aby sa o pár rokov ľudia dostali zadarmo na úplne všetky domáce stretnutia Fortuny Düsseldorf.

Experti upozorňujú na to, že ide o riskantnú stratégiu. Priemerná návštevnosť na domácich dueloch Fortuny Düsseldorf sa v posledných rokoch pohybovala tesne pod hranicou 30-tisíc fanúšikov.

Portál The Athletic informuje, že príjmy z predaja vstupeniek sa pohybujú na úrovni okolo pol milióna eur za jeden zápas. Ak počítame s tým, že Fortuna Düsseldorf odohrá v rámci jedného ročníka približne osemnásť domácich ligových duelov, tak sú klubové príjmy z predaja lístkov približne 9 miliónov eur.

Predaj vstupeniek predstavuje až okolo 20 % z celkových ročných tržieb nemeckého klubu. Na mieste je preto otázka, ako chce vedenie Fortuny Düsseldorf stratu týchto príjmov vykryť.

Podľa generálneho riaditeľa klubu Alexandra Jobsta bude hlavným cieľom získať potrebné peniaze od

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bundesliga

Futbal

Futbalová Niké liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie