Denník N

Fico medzi riadkami: Pohltíme Hlas, po prezidentských voľbách sa zmení politická mapa

Foto - TASR
Foto – TASR

Opravené 20. 11. o 15:35 – Robert Fico nehovoril na sneme strany o príprave na predčasné parlamentné voľby, ale o voľbách vedenia Smeru. Platí, že hovoril o pohltení Hlasu a o tom, že po prezidentských voľbách a eurovoľbách bude na Slovensku úplne nová politická mapa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ak by sa predseda Hlasu Peter Pellegrini stal na jar 2024 prezidentom, predseda konkurenčného Smeru Robert Fico sa chystá jeho stranu pohltiť. Smer by sa potom mohol na budúci rok pokúsiť posilniť svoje postavenie vo vláde predčasnými parlamentnými voľbami. Vo svojom prejave premiér Robert Fico v piatok na slávnostnom straníckom sneme hovoril o tom, že po voľbách prezidenta a eurovoľbách na budúci rok sa môže zásadne zmeniť politická mapa Slovenska – a to môže ovplyvniť aj vedenie Smeru.

Fico v pondelok popoludní zverejnil status, v ktorom upozornil na chybu v tomto texte – nepresne sme napísali, že Smer sa podľa neho musí pripraviť aj na predčasné voľby. V skutočnosti hovoril o voľbách vedenia Smeru, ktoré sa môže meniť už na budúci rok.

Predseda Smeru v piatok na sneme v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu požiadal straníkov, aby len vyslovili dôveru súčasnému vedeniu strany do nasledujúcich volieb. Z jeho slov nebolo zrejmé, že hovorí o straníckych voľbách – keďže krátko predtým hovoril o tom, že sa neodváži predpovedať situáciu ďalej ako do decembra 2024, a hovoril, že voľby „môžu byť veľmi rýchlo – môžu byť po európskych voľbách, môžu byť po prezidentských voľbách; ten okamih príde pomerne rýchlo, pretože, ako som vám povedal, mapa slovenskej politickej scény sa môže výrazne meniť“.

Smer nepustil Denník N na piatkový stranícky snem. Už minulý týždeň oznámil, že TV Markíza, Denník N, SME a Aktuality budú na úrade vlády „nevítaní hostia“, a v pondelok oznámil, že s týmito médiami nebude komunikovať.

„Sú rôzne úvahy, aj v radoch našich koaličných partnerov. Tieto úvahy v prípade realizácie – dúfam, že si to uvedomujete – zásadne zmenia slovenskú politickú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Peter Pellegrini

Prezidentské voľby 2024

Robert Fico

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie