Denník N

Športový newsfilter: Calzona má pre Slovákov rovnaké ponaučenie ako Ramsay

Francesco Calzona po postupe na Euro. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Francesco Calzona po postupe na Euro. Foto – TASR/Jaroslav Novák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • tom, čo nám ukázal Francesco Calzona;
  • ako skvele začal v NHL Martin Pospíšil;
  • oneskorenej reakcii Petry Vlhovej;
  • tom, ako Djoković opäť vyhral Turnaj majstrov.

Víťazom týždňa je futbalová reprezentácia, porazeným Pavel Ohera, majiteľ hokejového klubu HC Orli Znojmo.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Ondrej Lauko, druhého Štefan Bugan, tretieho Jana Sedláková a štvrtého Pavol Kliment.


1. Postup na Euro vďaka Calzonovi

Francesco Calzona začal pred niečo vyše rokom prehrou s Azerbajdžanom 1:2. Prázdne tribúny trnavského štadióna pískali naňho aj na hráčov. Uplynul rok a jeho zverenci boli schopní zatlačiť Portugalcov v oboch vzájomných zápasoch na vlastnú polovicu a aj keď s nimi dva razy prehrali, napokon si vybojovali postup na Euro.

Po štvrtkovom spečatení postupu v zápase s Islandom im vyše 20-tisíc nadšených ľudí tlieskalo. A podľa Calzonu naše mužstvo ešte nedosiahlo strop. Ak sa nemýli, a okolnosti ukazujú, že futbal pozná veľmi dobre, máme sa na čo tešiť v podaní slovenských futbalistov aj na samotnom Eure.

Je pozoruhodné, ako sa zlepšila slovenská reprezentácia pod vedením Francesca Calzonu. Ešte zaujímavejšie je, že tento jej prerod k lepšiemu trval iba rok.

Keď vlani v auguste dnes 55-ročný taliansky tréner Calzona preberal slovenskú reprezentáciu, náš národný tím sa nachádzal v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na 55. mieste.

Samotné umiestnenie v rebríčku pritom nie je až také dôležité, ako skôr spôsob, akým sa Slováci prepadli. Hrali zle, prehrali s Nórskom, dvakrát s Kazachstanom, s Azerbajdžanom “utrpeli” tesné víťazstvo 1:0.

Najhoršie bolo, že ich herný štýl bol hrozný. Pri absencii systému ani nebolo možné čakať nič iné. Až kým neprišiel Francesco Calzona a nezačal pretvárať hru slovenského mužstva. Podarilo sa mu to expresne rýchlo.

Jeho odvážnu hernú filozofiu vysvetľuje jednoduchý príklad zo začiatku kvalifikácie. Hneď ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie