Denník N

V Bosne sa hralo o to, koho vezme Calzona na Euro. Kritizovaný útočník dal gól po dvoch rokoch

Slováci vyhrali v Bosne a Hercegovine. Foto - TASR/Martin Baumann
Slováci vyhrali v Bosne a Hercegovine. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovenská reprezentácia zvíťazila v Bosne a Hercegovine 2:1, keď otočila nepriaznivé skóre. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenská reprezentácia síce nepodala v Bosne a Hercegovine optimálny výkon, ale aj tak v Zenici vyhrala. V záverečnom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy si pripísala siedme víťazstvo a potvrdila stúpajúcu výkonnosť. Tento zápas sa však vo viacerých okolnostiach vymykal štandardom.

Z pohľadu postupu bolo o všetkom rozhodnuté už od štvrtka. Ešte pred záverečným kolom kvalifikácie bolo jasné, že na prvom mieste v skupine J skončí Portugalsko a druhé postupové miesto obsadí Slovensko. Bosna a Hercegovina už nemohla skončiť lepšie ako na štvrtom mieste.

V športovom žargóne sa o takýchto zápasoch zvykne hovoriť, že v nich o nič nejde. Išlo však hneď o viacero vecí. V slovenskom mužstve sa chceli ukázať hráči širšieho kádra a zároveň sa rozhodovalo o tom, v ktorom výkonnostnom koši bude slovenská reprezentácia pri žrebe záverečného turnaja Eura.

Slovenský futbalista Róbert Boženík sa teší po strelení vyrovnávajúceho gólu. Foto – TASR

Boženíkov gól po vyše dvoch rokoch

Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona urobil v základnej zostave v porovnaní s predchádzajúcim zápasom proti Islandu až sedem zmien. A prejavilo sa to na hre slovenského mužstva. Súhra jednotlivých formácií nebola taká dobrá ako naposledy.

Väčšina členov širšieho kádra však

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Futbalové Euro

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie