Denník N

Ráno s NHL: Regenda bojuje aj o novú zmluvu. Zámorskí novinári vysvetľujú, či dostane šancu v Anaheime

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobré ráno,

v NHL si v tejto sezóne zatiaľ zahralo dokopy sedem slovenských hokejistov. Tým ôsmym môže byť už čoskoro Pavol Regenda, ktorý sa však zatiaľ do prvého tímu Anaheimu Ducks neprebojoval. No podľa zámorských novinárov nie je rodák z Michaloviec od povolania do NHL vôbec ďaleko.

Aktuálne však nebojuje len o miesto v NHL, ale aj o novú zmluvu.

Regenda v tejto sezóne AHL odohral v drese San Diego Gulls zatiaľ trinásť zápasov, v ktorých zaznamenal dokopy desať bodov za osem gólov a dve asistencie. Vďaka ôsmim presným zásahom je s prehľadom najlepším strelcom svojho tímu a v kabíne tak patrí medzi lídrov.

„Regenda urobil v rámci AHL v tejto sezóne veľký krok vpred. V tíme San Diego Gulls získal dôležitejšiu úlohu, pričom na ľade vyzerá veľmi nabudene a motivovane,“ hovorí pre Denník N novinár Andrew Knoll z portálu Los Angeles Daily News.

Zo Slovákov hrali v noci Erik Černák, Tomáš Tatar a Martin Pospíšil. Adam Ružička sledoval zápas svojho Calgary iba z tribúny ako zdravý náhradník.

Ráno s NHL je článok, v ktorom sa pravidelne venujeme témam z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


Regendovi sa v tejto sezóne darí špeciálne po streleckej stránke. V úvodných trinástich zápasoch strelil už 8 gólov, a ak by v podobnom tempe pokračoval aj naďalej, tak by ročník ukončil so 44 gólmi.

Na porovnanie – v minulej sezóne prekonal Regenda súperových brankárov v 50 dueloch v AHL celkovo trinásťkrát. Už na prvý pohľad tak vidieť v jeho výkonoch výrazné zlepšenie.

Aj Evan Sabourin z portálu The Hockey Writers vysvetľuje, kedy by mohol nastúpiť v NHL.

„Regenda vyzerá na ľade v tejto sezóne veľmi dobre. Zbiera body, veľa strieľa na súperovu bránu a takisto výborne korčuľuje. Vyzerá to tak, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Ráno s NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie