Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Ako vydržať, keď prichádzajú len zlé správy     

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

dnešný diel bude trochu osobnejší ako zvyčajne a súvisí s tým, o čom v posledných týždňoch premýšľam a čo čítam a počúvam o tom, ako zvládať obdobie zlých a ešte horších správ.

Prečítať si budete môcť aj to, ako sa v americkej politike vyťahuje výška podpätkov, ako pápež František pozval transrodové ženy k sebe na obed či prečo sa stále toľko ľudí vydáva do rúk podvodníkom, ktorí im zničia život.


Téma týždňa: Čo sa my tu sťažujeme

Naše problémy sa ti asi zdajú malicherné, hovoria mi v posledných týždňoch ľudia z práce aj zo súkromného života. Veď čo, my tu riešime, ako dopadli voľby, ako sa tu drzo rozťahuje nová moc, a vy tam v Izraeli máte vojnu, to je niečo úplne iné.

Pravdupovediac, celkom neviem, čo na to odpovedať, a takýmto debatám sa snažím vyhýbať. To však neznamená, že ich nevnímam.

Keď rozmýšľam o tom, prečo mi to ľudia pripomínajú, napadá mi, že asi cítia rozpaky, možno aj nejaký druh viny, že hovoria o svojom strachu z toho, čo bude, ale v zásade sa nemôžu sťažovať, kým ja z ich pohľadu prežívam reálnu hrôzu. Lenže pravdou je, že ja som na tom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Izraelsko-palestínsky konflikt

Pod slnkom Jany Shemesh

Silné ženy

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie