Denník N

Médiám nezakázali vstup na úrad vlády, Fico nebude odpovedať Markíze, Denníku N, SME a Aktualitám

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Premiér Robert Fico v pondelok cez email oznámil, že prerušuje akúkoľvek komunikáciu s Markízou, Denníkom N, SME a portálom Aktuality.sk.

Odôvodňuje to tým, že si podľa neho neplnia povinnosť „pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci, osobitne vlády a jej predsedu“. Jeho ministri odmietali odpovedať Denníku N na otázky už v roku 2015, keď bol premiérom druhýkrát. Aj teraz sa Fico otázkam od spomínaných médií vyhýba.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií,“ uviedol vo vyhlásení úrad vlády.

Minulý týždeň premiér Robert Fico vyhlásil, že dá preveriť povolenie Markízy, Denníka N, denníka SME a Aktualít na vstup a prácu na úrade vlády. „Do rozhodnutia budú neželanými hosťami na úrade vlády,“ oznámil. Denníku N od minulého týždňa úrad vlády neodpovedá na otázky.

Na Ficove vyjadrenia zareagovala ešte minulý týždeň aj prezidentka Zuzana Čaputová. „Súčasťou práce médií je aj kritika politikov. Nám politikom to môže byť prirodzene nepríjemné. Ale význam médií presahuje tento náš diskomfort a je pre demokraciu nenahraditeľný,“ napísala na Facebooku.

Vstup na úrad vlády nezakázali

V pondelok ráno do budovy úradu vlády pustili akreditovaných novinárov zo všetkých médií, ministri Ficovej vlády pred aj po rokovaní

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Robert Fico

Slovensko

Teraz najčítanejšie