Denník N

Pozvánka na diskusie: Rýchlokurz geniality v Budapešti a na južnom Slovensku

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Úspešná kniha bývalého premiéra Ľudovíta Ódora Rýchlokurz geniality vychádza v českom aj v maďarskom preklade. Autor pri tejto príležitosti navštívi Budapešť a aj dve okresné mestá na južnom Slovensku.

V Budapešti sa s ním budú zhovárať maďarský matematik, psychológ a publicista László Mérő a riaditeľka Denníka N pre inovácie a nové trhy Veronika Munk.

V Dunajskej Strede a v Komárne organizuje besedy maďarský projekt Denníka N Napunk, diskusie bude moderovať vedúci editor Napunku Zoltán Szalay.

Diskusia v Budapešti sa bude konať 1. decembra o 19:00 na Stredoeurópskej univerzite (CEU), v Dunajskej Strede 6. decembra o 19:00 v kaviarni Buena Coffee House a v Komárne 7. decembra o 19:00 v podniku RÉV.

Vstup je na všetky podujatia voľný. Na podujatie v Budapešti je potrebná registrácia.

Podujatie na Facebooku v Budapešti, Dunajskej StredeKomárne.

Ľudovít Ódor je bývalý slovenský premiér. V minulosti pôsobil ako viceguvernér Národnej banky Slovenska, je spoluzakladateľom Inštitútu finančnej politiky, Rady pre rozpočtovú zodpovednosť a Útvaru hodnoty za peniaze. Je autorom viacerých populárno-náučných kníh o ekonomike.

László Mérő je matematik, psychológ, vývojár hier a vysokoškolský učiteľ, autor viacerých úspešných kníh, ktoré preložili do mnohých jazykov. Je expertom na ekonomickú psychológiu, rozhodovacie procesy, teóriu hier, memetiku, psychofyziku a translogiku.

Veronika Munk je maďarská novinárka. Pracovala pre najväčší maďarský spravodajský web Index, po jeho ovládnutí maďarskou vládou sa stala zakladajúcou šéfredaktorkou nezávislého webu Telex. Od júna 2023 je riaditeľkou Denníka N pre inovácie a nové trhy.

Zoltán Szalay je vedúcim editorom maďarského projektu Denníka N Napunk. V redakcii Denníka N pôsobí od roku 2020, venuje sa najmä maďarskej politike.

Ďalšie naplánované diskusie:

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Diskusie a podujatia

Knihy

Slovensko

Teraz najčítanejšie